Ботев (Враца) победи с 4:0 Банско в първия си домакински мач за сезона във Втора професионална лига. В 16-ата минута Венци Иванов хитро пусна балонно центриране зад гърба си, топката попадна в Павел Петков, който безмилостно опъна мрежата на Абди Абдиков за 1:0. Буквално в ответната атака кълбото беше центрирано към Иванов, пише "Конкурент". В наказателното поле капитанът на врачани беше избутан от Мурат Ибраим, а за нарушението главният съдия Тихомир Алексов даде дузпа. От бялата точка потърпевшият вкара за 2:0.

Банско отговори с атака в 28-ата минута, при която карамбол между централните защитници Мартин Димов и Иван Пенев позволи на Красимир Илиев да стреля към вратаря Ивайло Яначков. В 36-ата Ботев остана с човек по-малко. За втори жълт, респективно червен картон, към съблекалните пое Павел Петков. Той беше санкциониран заради това, че се хвърли с бутоните напред в краката на Джейхан Зайденов. Въпреки намаления състав, врачани вкараха и трети гол. Той падна в 41-ата минута, когато Тодор Чаворски проби по дясното крило, върна топката на дузпата, а от там Денис Цолев я добута в мрежата на Абдиков за 3:0.

Гостите, които играха с човек повече, успяха да създадат само две опасности през второто полувреме. И при двете Яначков се намеси решително.

Домакините, водени от треньора Бойко Величков, дори стигнаха до четвърти гол. В 90-ата минута след контраатака Калоян Цветков подаде прострелно на Ивайло Цветанов, който вкара за крайното 4:0.

Ботев (Враца) - Банско 4:0
1:0 Павел Петков (16), 2:0 Венцеслав Иванов (18-дузпа), 3:0 Денис Цолев (41), 4:0 Ивайло Цветанов (90)

Ботев (Враца): Ивайло Яначков, Мартин Сандов, Мартин Димов, Иван Пенев, Георги Пейчев, Калоян Цветков, Тодор Чаворски /51 Илиян Илиев/, Павел Петков, Денис Цолев /69 Ивайло Цветанов/, капитанът Венцислав Иванов /85 Виктор Василев/ и Иво Михайлов

Банско: Абди Абдиков, Николай Хаджиниколов, Ангел Димитров /46 Цветан Варсанов/, Мурат Ибраим, Йордан Лечов, Кристиян Михайлов, Васил Туджаров, Георги Фикийн, Красимир Илиев, Петър Лазаров /56 Милен Лефтеров/ и Джейхан Зайденов /65 Християн Василев/