Академията „Христо Стоичков” размаза тима на Бразилия с 5:1 на световното първенство за ученици, което се провежда в Страната на кафето. По този начин децата на Камата се класираха на четвъртфиналите.

С хеттрик за нашите се отчете Стоил Николов. По едно попадение пък добавиха Александър Хардалов и Анжело Йорданов.

Момчетата от СОУ “Христо Ясенов” (Етрополе), които официално представят България на форума, завършиха участието си в груповата фаза с 3 победи и 1 загуба. Те надделяха с по 1:0 над Люксембург и Кипър и паднаха с 0:1 от Словакия. Категоричният успех над Бразилия обаче ги изстреля на четвъртфиналите, където им предстои мач с Иран. Двубоят е точно в полунощ тази вечер или в 18 часа местно време.