Сливен победи с класическото 3:0 Академик (София) в мач от 19-ия кръг на "А" група. Така "войводите" дадоха сериозна заявка за оцеляването си в елита.

Освен с ценни три точки младите футболисти на Йордан Лечков зарадваха феновете си и с много силна игра. Още в началото на мача завърналият се след наказание от 3 срещи Валентин Веселинов откри резултата на стадион "Хаджи Димитър", засичайки във 2-ата минута с глава центриране от пряк свободен удар - 1:0.

В 20-ата Димо Бакалов удвои след самостоятелен пробив, а малко преди почивката два последователни изстрела на Веселинов и Бакалов бяха отразени с мъка от стража на "студентите" Борислав Стоянов.

Третото попадение бе факт само три минути след началото на втората част, когато отново Веселинов порази с ефектен удар мрежата на гостите - 3:0.

До края на мача Сливен бе пълен господар на терена и само липсата на късмет и отличните намеси на Борислав Стоянов предотвратиха нови попадения във вратата на "студентите".

Така Сливен взе изключително важни точки в борбата си за оцеляване в "А" група. Тимът на треньора Димчо Ненов вече има актив от 16 точки, толкова с колкото е и Калиакра. "Войводите" обаче остават в зоната на изпадащите. Академик пък е на 12-ата позиция със 17 точки. /БЛИЦ

СЛИВЕН - АКАДЕМИК 3:0
1:0 Валентин Веселинов (2), 2:0 Димо Бакалов (20), 3:0 Валентин Веселинов (48)

Срещата по минути
2 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Сливен! Валентин Веселинов открива резултата. След центриране от пряк свободен удар играч на домакините отклони топката към младия нападател, който с глава от 4-5 метра я прати в мрежата на Академик.
14 - Иван Редовски изпълнява пряк свободен удар, праща топката в аут.
20 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Сливен! Димо Бакалов удвоява преднината на "войводите". Младокът проби добре отдясно, където бе фаулиран от Пиер Мбемба, но съдията Георги Йорданов пусна авантаж. Бакалов навлезе в наказателното поле и реализира със силен изстрел по земята.
23 - Отлична проява на вратаря на Сливен Евгени Караманов. Кирил Димчев бе изведен сам срещу него, но стражът спаси.
45 - Продължението на първото полувреме е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

48 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Сливен! Валентин Веселинов бележи второто си попадение в мача. Димо Бакалов нахлува в наказателното поле на "студентите", подава към Марко Илич, сърбинът стреля, топката се отбива в тялото на Пиер Мбемба, след което Веселинов с ефектна странична ножица я праща в мрежата на гостите.