Финалистът в турнира за Купата на България Славия продължи да се дъни в "А" група. “Белите” стигнаха само до равенство 1:1 като гост на юношеската формация на Сливен. Това е първа точка и за двата отбора от 5 кръга насам. Резервата Якуб Идризов вкара за домакините в 75-ата минута, но в 78-ата минута Николай Божов изравни. След поделените точки Славия е на 9-о място с 32 точки, а Сливен е на последна позиция с 18.

Треньорът на “белите” Емил Велев заложи на доста различен състав от последните двубои, но и това не даде нужния ефект. Още в 6-ата минута Радослав Димитров навърза няколко бранители и след това натресе гредата зад Караманов. В 24-атаминута Спас Георгиев направи нов пропуск за “белите”. В 38-ата минута Димо Бакалов от състава на Сливен остана сам срещу вратаря на Славия Емил Петров, но се забави и не успя да отправи удар.

През второто полувреме домакините осъществиха натиск, но Илич и Веселинов пропуснаха. Последва сериозен пропуск на резервата Каранейчев, чийто удар бе спасен от Емил Петров. В 65-ата минута Жуниор стреля коварно към вратата на Сливен, но Караманов отрази с крак. В 75-ата минута Димо Бакалов шутира опасно, Емо Петров изби, но при добавката Якуб Идризов прати топката в горния десен ъгъл за 1:0 за Сливен. Радостта на домакините обаче трая едва 3 минути. В 78-ата минута “белите” организираха страхотна контраакция, при която Георги Христов изведе Николай Божов в наказателното поле и той прати топката в долния десен ъгъл за крайното 1:1./БЛИЦ

Сливен - Славия 1:1
1:0 Якуб Идризов (75), 1:1 Николай Божов (78)

6 - ГРЕДА за Славия, Радослав Димитров навърза четирима бранители на Сливен и излезе очи в очи с Караманов, но от 7-8 метра ударът му срещна напречната греда и излезе в аут
16 - Опасно центриране на Колев в наказателното поле на Славия, но Емил Петров боксира добре
24 - ПРОПУСК за Славия, Спас Георгиев шутира опасно към Караманов, но топката мина на сантиметри от вратата на Сливен
32 - ХУБАВ УДАР на Стоян Георгиев (Сливен), топката обаче преминава критично близо до вратата на Славия
38 - ПРОПУСК на Димо Бакалов, който остана сам срещу вратаря Емил Петров, но се забави и не успя да стреля