Децата на ЦСКА (родени 1996 година) са първият финалист на Републканското първенство, след 0:0 на реванша във Варна срещу Черно море. Техният съперник за титлата ще бъде излъчен този следобед, когато Векта (Пд) посреща Пирин (Бл).

Двубоят на стадион „Корабостроител” под Аспаруховия мост бе доста по-различен от първия мач на „Армията”, в който "червените" доминираха и спечелиха с 2:1, пише viasport.bg.

"Моряците" бяха решени да покажат, че имат сили за обрат и през първото полувреме създадоха няколко опасни положения. За тяхно съжаление ударите на Кирчев, Попов и Пешков не намериха вратата на гостите. В първия случай добре се намеси вратарят Радев, втория излезе в аут, а третият бе бит много леко. След почивката играта се поизравни, а в 70-ата минута и ЦСКА имаше положение за гол. Така двубоят завърши 0:0, което бе достатъчно за „червените”, за да се класират на финала.

След края на мача дежурният делегат на БФС Георги Нарлев връчи бронзовите медали на младите "моряци".

„Доволен съм от показаното от момчетата на реванша, но ние проспахме мача в София. Ако днес бяхме вкарали поне едно положение, можехме и да отстраним ЦСКА, но като цяло те заслужено си спечелиха място на финала”, коментира за viasport.bg треньорът на Черно море Иван Николов.

„Сезонът ни беше добър, но малко се проточи. Имаме още няколко тренировки и излизаме във ваканция”, добави той.

Младият сръбски треньор на ЦСКА Милан Чирич също сподели впечатленията си от реванша. „Мачът бе доста по-различен от срещата на „Армията”. Играта се водеше в средната зона на терена и положенията бяха малко. Радвам се, че сме на финал, въпреки, че преди няколко месеца мнозина ни отписваха от борбата”, заяви Чирич.

В 18:00 часа на своя стадион в Пловдив, Векта приема Пирин (Благоевград) в другия реванш от полуфиналите. Първата среща завърши с победа на малките "орлета" с 3:2. Финалът е на 6 юли (сряда).

Черно море (96) - ЦСКА (96) 0:0

Черно море: Атанас Найденов, Александър Георгиев, Мартин Томов, Даниел Димитров, Николай Николов, Христо Господинов (Танел Мусин), Мартин Костов, Александър Попов, Кристиан Пешков, Александър Йовчев, Димитър Кирчев (Кадир Кадир);
Треньор: Иван Николов