Децата на ЦСКА (родени 1994 г.) отвяха със 7:0 Спартак (Варна) в първи 1/4-финал от Републиканското първенство, игран на стадион "Българска армия".

Момчетата на треньора Альоша Димитров имаха аванс от три гола още на почивката, а след края на срещата зрителите по трибуните на "Армията" изпратиха младите "армейци" с бурни ръкопляскания.

Още в началото на срещата Григор Долапчиев даде началото на головата фиеста. До края на полувремето отново той в 25-ата минута и Йълмаз Сюлейман в 30-ата направиха резултата класически - 3:0.

ЦСКА започна още по-силно втората част и в 38-ата минута Цветомир Цветков реализира красив гол за 4:0. Седем минути по-късно Георги Илиев с изключителен самостоятелен пробив покачи резултата на 5:0. Младият капитан на ЦСКА премина няколко играчи на Спартак включително и вратаря, след което прати топката в мрежата. В 47-ата минута Григор Долапчиев оформи своя хеттрик. Към края на мача Юли Ненов реализира за крайното 7:0.

Съставът на ЦСКА: Иван Смилянов, Алекс Спасов, Николай Кръстев, Цветомир Цветков, Христо Мартински, Денил Селимински, Йълмаз Сюлейман, Георги Илиев, Григор Долапчиев, Янко Бориславов, Юлиян Ненов (Радослав Костадинов, Жан Шейтанов, Любомир Деспотов, Милен Хайдутов, Бисер Бенчев, Емилиан Палийски, Марти Тошев)

В друга 1/4-финална среща Славия победи с 2:1 Черно море и взе гол аванс преди реванша във Варна на 14 юни.