Черно море победи с 2:1 втория отбор на Терек (Грозни) в третата си контрола от зимната подготовка. Проверката се игра в курорта Сиде в Турция, където варненци са на лагер. Наставникът Георги Иванов-Гонзо заложи изцяло на младоци, които не го разочароваха и извоюваха успеха.

В 21-ата минута след бърза атака на “моряците”, Атанас Петров прати топката във вратата на Терек за 1:0. Девет минути по-късно обаче руският тим успя да изравни - 1:1. Отговорът на Черно море бе светкавичен. В 32-ата минута Бекир Расим върна преднината на Черно море - 2:1, което остана непроменено до края.

Това бе трета проверка за "моряците" на турска земя. В двете предни  контроли Черно море се наложиха с 1:0 над Хърватски Драговоляц и завършиха 1:1 с казахстанския Атирау.

След края на днешния мач Гонзо сподели: “Полезна проверка за юношите. Доволен съм от старанието им вече в игрова обстановка. Подготовката продължава по план.”