Черноморец (Бургас) записа деветата си победа в контролите тази зима, надделявайки с класическото 3:0 срещу Спартак (Варна).

Автори на попаденията за "акулите" станаха Преслав Йорданов, Пламен Димов и Борислав Балджийски. Последният получи повиквателна от националния селекционер Любослав Пенев.

Мачът със "соколите" се игра върху естественото покритие на тренировъчната база "Гнездо на акули".
Срещата започна сравнително равностойно, като до средата на първото полувреме имаше по няколко опасности и пред двете врати. След 20-ата избраниците на Димитър Димитров-Херо започнаха да пресират своя опонент и логичното се случи. След няколко пропуска, в 43-ата минута Лоривал Асис беше изведен по левия фланг и след последвалото центриране Преслав Йорданов засече с крак за 1:0.

През втората част момчетата на Херо заиграха по-амбицирано и упражниха натиск още от първата минута. Въпреки пълното териториално превъзходство, липсваше концентрация при завършващия удар. Все пак в 73-ата минута след изпълнение на корнер, младият централен бранител на Черноморец Пламен Димов направи добавка с глава и покачи на 2:0. Пет минути преди края Борислав Балджийски, който влезе като резерва, оформи крайното 3:0. Юношата на "Левски" направи самостоятелен рейд и с удар от границата на наказателното поле реализира поредното си попадение в контролите тази зима.

Последната проверка на Черноморец преди подновяването на "А" група е насрочена за петък - от 13:00 часа срещу Черно море. При добри атмосферни условия, спарингът ще се играе на стадион „Лазур”.

Съставът на Черноморец: Янко Георгиев, Траян Дянков (Николов), Пламен Димов, Жереми Фо-Поре (Стоянов), Уалембо (Филипов), Цветомир Цонков, Тодор Паланков (Борислав Балджийски), Шаешу, Лоривал Асис, Преслав Йорданов (Венцислав Христов), Боли