Националният отбор на България за девойки до 17 години и Черна гора завършиха 3:3, но отстъпихме с дузпи - 5:6, в мач от турнира за развитие на таланти на УЕФА в Македония. Такъв е регламента на надпреварата, при реми в редовното време се изпълняват 11-метрови удари.
Момичетата на селекционера Станислава Цекова на два пъти догонваха пасив от два гола. Първото полувреме завърши при резултат 2:1 за Черна гора. Тамара Боят (7) и Хелена Божич (12) се разписаха за черногорките, докато за нашия тим точна бе Евдокия Попадинова (36).

След почивката националният ни отбор се опита да изравни, но след контраатака допуснахме и трети гол, дело на Мартина Павичевич (54). 180 секунди по-късно Евдокия Попадинова намали на 2:3. Две минути преди края Илияна Бъндева оформи крайното 3:3.

При дузпите нашите девойки изпуснаха първата и седмата. Заради развоя на двубоя девойките ще прибавят точка към актива си, а ако бяха спечелили при дузпите, щяха да имат две. В последния си мач в петък момичетата на Станислава Цекова играят с Македония. Вчера те отстъпиха пред Босна и Херцеговина с 1:3, голът реализира Илияна Бъндева за 1:1.

"Изиграхме слабо първо полувреме, като буквално бяхме зрители през първите 15 минути, когато инкасирахме и два гола, коментира пред сайта на БФС селекционерът Станислава Цекова. - През втората част момичета коренно промениха поведението и играта си. Достигнахме до равенство благодарение на много себераздаване и воля. За съжаление при дузпите до голяма степен всичко е късмет. Смятам, че с оглед на играта в последните минути, щеше да ни приляга да се увенчаем с успех. За зла беда не успяхме."

На 17 май от 12:00 е двубоят с македонките. Турнирът на УЕФА е абсолютно същият като този за момчета, който се проведе в Брестник и Пловдив миналия месец. Тогава България (U16) спечели трофея в конкуренцията на Грузия, Турция и Кипър.

Съставът на България: 1. Иванка Димитрова, 3. Грета Дамянова, 4. Виктория Митова, 8. Звезделина Георгиева, 9. Илияна Бъндева, 10. Стефка Петкова (30 - 2. Ивет Василева), 13. Калина Георгиева, 14. Ася Ангелова (53 - 11. Лора Димитрова), 16. Кристин Качулска, 17. Вили Карадакова, 19. Евдокия Попадинова.