“Ботев” (Пловдив) победи Чавдар (Етрополе) с 2:1 в контрола, която се игра на стадион “Христо Ботев”. Дебют за “канарчетата” направи Димо Атанасов, който донесе победата с гол в последните секунди. Преди това Ангел Рахов изравни за 1:1 в 78-ата минута, след като гостите от Етрополе поведоха с 1:0 през първото полувреме чрез Диего Фераресо. Треньорът на “Ботев” Милен Радуканов пусна два различни състава в двете полувремена.

Чавдар поведе в резултата в 21-ата минута. След грешка на опитния помощник играещ треньор Светослав Петров гостите организираха контраатака, Фераресо остана сам срещу вратаря Христо Иванов и реализира без проблеми.

В 32-ата минута Йордан Христов напредна отдясно и Тодор Неделев прати топката в аут. Четири минути след това Деян Христов не уцели вратата и стреля в аут. Минути преди края на първото полувреме талантливият нападател Тодор Неделев напусна принудително заради контузия.

През втората част за “Ботев” се появи последното ново попълнение Димо Атанасов. В 56-ата минута пред него се откри първи шанс, но не успя технично да преодолее вратаря. В 68-ата минута полузащитникът намери с добро центриране Валентин Веселинов, който стреля от воле, но в гърба на защитник на Чавдар. В 71-ата минута домакините организираха поредната добра атака, Сашо Александров свали с гърди към Атанас Курдов, но вратарят спаси и неговия изстрел. В 78-ата минута Ангел Рахов изравни след удар отблизо. В 82-ата минута “Ботев” обърна напълно резултата в своя полза. След дълъг извеждащ пас в полето на гостите вратарят излезе, но не успя да уцели топката, тя стигна до Димо Атанасов, който на празна врата реализира за 2:1. В последните десетина минути “канарчетата” имаха още два шанса за попадение. Димо Атанасов стреля мощно, но покрай вратата, а след това Валентин Веселинов би над гредата.

“Ботев” (Пловдив) – Чавдар (Етрополе) 2:1
0:1 Диего Фераресо (21), 1:1 Ангел Рахов (78), 2:1 Димо Атанасов (90)

“Ботев” (Пловдив):
Христо Иванов, Емил Аргиров, Николай Димитров, Венци Бонев, Ивайло Димитров, Йордан Христов, Светослав Петров, Христо Телкийски, Тодор Неделев, Петър Атанасов, Диян Христов.

“Ботев” (Пловдив) (второ полувреме): Армен Амбарцумян, Николай Домакинов, Мартин Димов, Радослав Бачев, Александър Александров, Николай Манчев, Ангел Рахов, Лазар Марин, Димо Атанасов, Валентин Веселинов, Атанас Курдов
Старши треньор: Милен Радуканов

Чавдар (Етрополе): В. Митев, Ч. Григоров, Емил Грозев, С. Николов, Р. Мурадов, А. Димитров, Г. Вълчев, И. Чочев, Е. Кочански, Диего Фераресо, Благой Пасков.
Старши треньор: Петър Пенчев