Калиакра (Каварна) изхвърли Добруджа от турнира за Купата на България, след драматична победа с 7:6 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не се победиха и завършиха наравно 2:2.

На стадион "Дружба"в Добрич гостите откриха резултата в 53-ата минута, когато точен беше юношата на Левски Лиоинел Матодос. В 72-ата минута добричлии изравниха чрез Станимир Андонов.

В последните минути на мача настъпи истинска драма. Гостите поведоха с 2:1 три минути преди края на мача. След подновяването на игра Добруджа организира атака, която завърши с автогол на Мартин Мартинов. По този начин двата тима не излъчиха победител в редовното време и завършиха при резултат 2:2.

При изпълнението на дузпи Александър Йовчев пропусна за Добруджа.

Във вторник Калиакра се изправя срещу Черноморец (Балчик) във финала на зона "Североизток". Победителят от мача ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив) на 1/16-финалите за Купата на България.