Втородивизионният Добруджа изненадващо победи Берое с 2:0 в контрола среща, играна в Аксаково. Здравко Петров и Недко Ангелов вкараха двата гола през първото полувреме на мача.

Резултатът обаче не отразява точно случилото се на терена, тъй като елитният тим създаде повече положения. Още в 5-ата минута Евгени Йорданов стреля опасно, но Марков изби.

От две контраатаки Добруджа поведе с 2:0 в 38-ата минута. Първо в 15-ата се разписа Здравко Петров. Танев се подхлъзна в центъра и Данков му отне и асистира за попадението на съотборника си. За второто попадение грешката бе на вратаря на Берое Пламен Петров, който изпусна топката и на празна врата Ангелов направи 2:0.

До почивката Йорданов и Милен Танев опитаха далечни удари, но те не намериха рамката на вратата.

През второто полувреме Берое създаде добри положения, но пропуски направиха Ромарио, Йорданов, Златинов и Генчев.

”Зелените” играят утре с Калиакра, като срещата е в 14 часа и ще се проведе в Албена.

Добруджа: 1.Николай Марков, 20.Здравко Петров, 3.Младен Димитров, 5.Явор Колев, 8.Николай Илиев, 21.Недко Ангелов, 22.Валери Михайлов, 14.Симеон Симеонов, 7.Тодор Данков, 18.Ивелин Костов, 19.Веселин Живков (Радосвет Христов, Сашо Дилянов, Михаил Паскалев, Виктор Драголов, Филип Филчев, Явор Димитров)

Берое: 1.Пламен Петров, 25.Мирослав Енчев, 3.Тодор Тодоров, 24.Станислав Бачев, 5.Георги Динков, 18.Петър Костадинов, 20.Николай Станков, 7.Милен Танев, 11.Стойчо Младенов, 2.Ромарио Резенде, 14.Евгени Йорданов (Теодор Скорчев, Мартин Райнов, Симеон Мечев, Владислав Ямуков, Диан Генчев, Владислав Златинов)