Добруджа завърши наравно 2:2 при гостуването си на третодивизионния Оборище (Панагюрище) в първа среща от 1/16-финалите за Купата на България.

Срещата се игра на стадион „Орчо Войвода“, а реваншът е на 23 октомври в Добрич.

Ивайло Димитров откри резултата още в 21-ата минута в полза на Добруджа, а в 50-ата Иван Цачев удвои преднината на избраниците на Светослав Тодоров.

С гол на Стефан Лачов в 72-ата минута „войводите“ намалиха на 1:2. В добавеното време Оборище стигна до равенството 2:2 с попадение на Илиян Енчев.

Оборище (Панагюрище) - Добруджа 2:2

0:1 Ивайло Димитров (21), 0:2 Иван Цачев (50), 1:2 Стефан Лачов (72), 2:2 Илиян Енчев (90+2)