Добруджа победи Септември (Тервел) с 4:0 в контрола, която се игра на терена с изкуствена настилка в Добрич. Спарингът се игра в две полувремена по 30 минути. Това беше първа контрола за тима, воден от треньора Светослав Тодоров, който е на пето място на полусезона в "Б" група.

До почивката резултатът бе 3:0 за Добруджа. Точни за домакините бяха Детелин Димитров, Иван Иванов и Спас Георгиев. През втората част Добруджа излезе с изцяло нов състав. Сред появилите се в игра бяха Красимир Станоев и Ивелин Василев - двете сигурни попълнения. Завръщане в родния си клуб направиха Филип Филчев и Сашо Джилянов, които са на проби. Юношата на испанския Осасуна Ивелин Василев ознаменува дебюта си с жълто-зелената фланелка с красив гол за крайното 4:0.

Следващата контрола на Добруджа е в събота (8 февруари), гостуване на Черноморец в Бургас.