Спартак (Плевен) спечели важни три точки в битката за спасение в "Б" група, побеждавайки като гост с 2:1 Банско в мач от 27-ия кръг. И в този двубой юношата на ЦСКА Григор Долапчиев успя да отбележи. Младият нападател наказа Банско в 45-ата минута след асистенция на Преслав Антонов, който вкара победния гол през втората част.

Преди това - в 35-ата минута, Богомил Дяков си отбеляза автогол и домакините излязоха напред, след което Спартак успя да стигне до обрата.

Възпитаниците на Диян Дончев се нуждаеха от задължителни три точки в битката за спасение и ги постигнахa. Успехът изстреля плевенчани временно на 12-ата позиция с 31 точки, на 1 пред Добруджа. Банско е седми с 38 точки.