Спартак (Плевен) постигна победа от началото на пролетния дял в "Б" група. Отборът на Роберт Петров надделя с 3:1 у дома срещу Ботев (Гълъбово) в мач от 24-ия кръг, печелейки ценни три точки в борбата за оцеляване.

Два пъти се разписа дежурният голмайстор Григор Долапчиев и веднъж Цветомир Тодоров. Именно последният даде тон за успеха с попадението си още при първата атака.

Гостите постепенно се отърсиха от първоначалния стрес и пробваха удари, които обаче плевенският вратар Димитър Пантев спаси. В средата на първата част Тодоров бе изведен от Долапчиев, но стражът на Ботев Мирослав Радев изби. В 38-ата минута обаче той бе безпомощен след като Тодоров сервира топката на Долапчиев и юношата на ЦСКА покачи на 2:0.

Четвърт час след почивката отново Тодоров бе в основата на опасна атака, последва пас към Стенислав Георгиев, който търкулна към Долапчиев пред празната врата и младокът вкара за 3:0.

Мирослав Енчев отбеляза почетното попадение за Ботев след фаул в 75-ата минута.

Kласиране, програма и резултати от "Б" група - ТУК !!!

"Б" ГРУПА - 24 КРЪГ

16 април 2016 г. (събота)
16:00 часа, Дунав 2010 (Русе) - Банско (Банско) 3:1
1:0 Янислав Иванов (5), 2:0 Мартин Ковачев (20), 3:0 Диян Димов (60), 3:1 Христо Кирев (72)

17:00 часа, Септември (Симитли) - Нефтохимик 0:0

17:00 часа, Лудогорец II - Поморие 0:0

17:00 часа, Спартак (Плевен) - Ботев (Гълъбово) 3:1
1:0 Цветомир Тодоров (2), 2:0 Григор Долапчиев (38), 3:0 Григор Долапчиев (48), 3:1 Мирослав Енчев (75)

17:00 часа, Пирин (Разлог) - Оборище (Панагюрище) 2:1
0:1 Антонио Цанков (25), 1:1 Димитър Георгиев (54), 2:1 Петър Тончев (90)

17:00 часа, Добруджа (Добрич) - Локомотив (Мездра) 3:1
1:0 Владимир Айтов (20), 2:0 Кристиян Петков (45+1), 2:1 Арсен Лубоя (49), 3:1 Костадин Ничев (82)

20:00 часа, Литекс II - Созопол 3:1
1:0 Арсенио Нунеш (15), 2:0 Кирил Десподов (61-дузпа), 3:0 Арсенио Нунеш (78), 3:1 Иван Стоев (80)