Борещият се за влизане в елита Спартак (Варна) допусна домакинска загуба с 0:1 от втория отбор на Лудогорец. Хюсеин Кельовлуев отбеляза в шестата минута на мача от 29-ия кръг. До края цели три попадения на "соколите" бяха отменени. На два пъти Иван Колев се разписа, а в самия край на срещата гол на Янчо Андреев също не бе признат и Спартак загуби.

В същото време лидерът Етър измъкна точка при гостуването на Спортист (Своге). Яни Пехливанов си отбеляза автогол в 57-ата минута и домакините поведоха. В 70-ата Радослав Апостолов отбеляза от дузпа за крайното 1:1. Етър събра 59 точки и вече води с 4 на Спартак (Варна). Третият Миньор (Перник) има 51, следват Септември (София) с 50, Хебър (Пазарджик) с 47, Лудогорец II е шести с 47 и др.

ВТОРА ЛИГА - 29 КРЪГ

1 април (петък), 19:30 часа
Монтана - Миньор (Перник) 2:1
1:0 Стефан Цонков (45+3), 1:1 Борис Тютюков (64), 2:1 Лиандро Мартис (72)

2 април (събота), 15:00 часа
Септември (София) - Хебър (Пазарджик) 2:1
0:1 Олег Димитров (10), 1:1 Марио Илиевски (12), 2:1 Радослав Терзиев (23-автогол)

Спортист (Своге) - Етър 1:1
1:0 Яни Пехливанов (57-автогол), 1:1 Радослав Апостолов (70-дузпа)

Ботев (Пловдив) II - Созопол 4:1
0:1 Венелин Филипов (2), 1:1 Димитър Балинов (20), 2:1 Момо Туре (47), 3:1 Монир Ал Бадарин (50), 4:1 Иван Василев (73-дузпа)