Два от най-силните отбори в Източната “Б” група Етър и Сливен записаха домакинки загуби с по 0:1 в 13-ия кръг на шампионата. “Болярите” отстъпиха пред Несебър, а “войводите” пред Любимец.

Етър и Черноморец (Поморие) отново се изравниха на върха в класирането с по 24 точки. Във Велико Търново домакините изиграха силно през първото полувреме, но късметът им изневери. През втората част гостите от Несебър лежаха и бавеха играта. Тактиката им да накъсват ситуациите даде резултат и при една контра в 88-ата минута Иван Димов с глава вкара победния гол.

В Сливен едноименния тим падна от Любимец с 0:1 в интересен мач. Домакините имаха преимущество и пропуснаха няколко положения преди 31-ата минута когато Николай Павлов вкара за гостите. “Войводите” така и не се отърсиха от шока и до почивката не създадоха нищо интересно. И през второто полувреме Сливен натискаше, но Любимец не се пропуска в защита.