Доростол и Светкавица завършиха 1:1 в мач от третия ден на турнира Албена Къп 2011.

Срещата започна с натиск на тима от Силистра и още в 3-ата минута Георги Бижев вкара топката в мрежата на съперника от Търговище. Реферът обаче не зачете попадението му заради засада.

Десетина минути след това Недев от Светкавица стреля в целта от 25 метра, но вратарят на Доростол спаси удара му. Резултатът бе открит от тима от Търговище в 29-ата минута. Емил Мартинов отправи силен диагонален удар от около 25 метра и заби неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата на Светкавица.

След почивката наставникът на тима от Търговище Пламен Донев извърши три смени и засили нападателната мощ. Христо Петев остана в наказателното поле на противника непокрит и след неразбирателство сред силистренската защита в 51-ата минута изравни резултата - 1:1.

До края на мача треньорите на двата отбора подмениха почти изцяло съставите си, но никой от тях не успя да вкара победен гол. /БЛИЦ