Черноморец (Поморие) не успя да преодолее сгъстената отбрана на новака Доростол (Силистра) и мачът от 1-ия кръг на новото първенство в Източната "Б" група завърши 0:0. Двата отбора играха пред пълни трибуни. Над 2000 зрители бяха заели седалките на кокетния стадион в градчето на 20 километра от Бургас. Двубоят се игра на осветление снощи.

Мачът беше белязан от ярко игрово превъзходство на домакините, които обаче така и не успяха да намерят път към мрежата на съперника. В герой се превърна вратарят на гостите Александър Димов, който спаси всички удари, отправени към него от различна дистанция.

В сърцето на отбраната пък умело действаха опитните бойци Диян Дончев и Стефан Дончев. До почивката най-близо до гола за водения от Петър Хубчев тим бяха капитанът Цветан Филипов и Емил Копаранов, но стражът на силистренци се намеси вещо. Веднага след подновяването на играта Димов отрази последователно силни изстрели на Георги Чакъров и Яни Пехливанов. Най-чистото положение за поморийските "акули" беше проиграно от Копаранов в 72-ата минута, когато централният защитник пропусна от 5 метра с глава.

Както е известно, Доростол е новак в Източната "Б" група, а треньор на тима от Силистра е Георги Иванов-Геша. /БЛИЦ

Съставът на Доростол: 88.Александър Димов, 19.Станислав Петров, 15.Боян Николов, 26.Диян Дончев, 21.Мирослав Начев, 23.Стефан Дончев, 2.Станимир Станев, 24.Игнат Дамянов (76-25.Иван Павлов), 11.Беадир Беадиров, 10.Емануил Методиев (88-20.Тодорин Димитров), 8.Георги Бижев (60-9.Тихомир Ченешков)