ЦСКА загуби от Порто с 0:1 в мач от група “L” на Лига Европа. Това е второ поражение за “червените” с този резултат и след изиграни две срещи остават без точков актив. Единственото попадение за гостите от Португалия реализира Фалкао в 16-ата минута. Ситуацията бе много спорна, тъй като остана съмнение за засада при паса на Хълк към Фалкао, след който той прати топката във вратата на Райс Мболи.
Както и в първия двубой с Бешикташ, така и срещу Порто, ЦСКА се държа напълно достойно, създаде и пропиля четири голови положения, но в крайна сметка загуби.

През първото полувреме гостите имаха пълен превес и създадоха няколко положение. Футболистите на ЦСКА играха страхливо и много слабо, едва задържаха топката и грешаха при всеки втори пас. Още в 10-ата минута играчи на Порто отправиха два поредни удара към вратата на домакините, но в крайна сметка Акуаро изчисти. В 16-ата минута падна и попадението за “драконите”. Хълк изведе Фалкао през центъра на защитата на ЦСКА, Виданов бе последен от отбраната на “червените”, Фалкао пое и прати топката покрай Райс Мболи за 1:0. След гола “армейците” продължиха с плахата игра и не направиха нищо интересно. Маркиньос и Платини вбесиха публиката с грешните си пасове. В 35-ата минута Тодор Янчев изведе Румен Трифонов зад гърба на отбраната на Порто, но страничният съдия маркира спорна засада. В 45-ата минута Фернандо Белуши разтресе горната греда зад Мболи след удар от около 30 метра.

През второто полувреме ЦСКА игра добре, на моменти натисна Порто и може да съжалява за пропуснатите положения. “Червените” футболисти излязоха напълно променени. В 52-ата минута Грило центрира отляво в наказателното поле, Платини подложи главата си, но вместо да прати топката във вратата, стреля покрай нея. В 61-ата минута отново Платини не успя да реализира от повече от удобно положение. Мартин Дечев напредна отдясно, пусна страхотен пас зад цялата защита на гостите, но бразилецът не успя да играе с глава и да излъже излезлия вратар Елтон.

Възходът в играта на ЦСКА продължи и в 71-ата минута Шеридън пропусна трета добра възможност. Влезлият като резерва Спас Делев овладя отляво, центрира и Шеридън с глава прати топката на сантиметри над вратата. Само три минути след това ирландецът пропиля четвърто голово положение. Платини напредна отдясно, центрира в наказателното поле средно висока топка, Шеридън обаче реши да стреля с глава, вместо да спре на гърди или с крак и да разстреля Елтон. До края на двубоя натискът на “червените” утихна и гостите успяха да устискат крехкия си аванс, който им донесе втора поредна победа в групата./БЛИЦ

Мачът по минути тук
Класиране в групата на ЦСКА тук

ЦСКА - ПОРТО 0:1
0:1 Фалкао (16)

cska_logo.JPGЦСКА:
92. Райс Мболи, 27. Мартин Дечев, 6. Джузепе Акуаро, 2. Павел Виданов, 30. Фабрицио Грило, 8. Румен Трифонов, 5. Тодор Янчев, 23. Уилям Тиеро (58 - 10.Лукас Трекаричи), 28. Маркиньос, 32. Мишел Платини (78 - 18.Борис Галчев), 26. Килиан Шеридън
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 22.Марко Еспозито, 7.Спас Делев, 10.Лукас Трекаричи, 14.Димитър Илиев, 18.Борис Галчев, 29.Грегъри Нелсън

FC_Porto_Logo.jpgПорто:  1.Елтон, 4.Майкон, 5.Алваро Перейра, 30.Николас Отаменди, 21.Кристиян Сапунару, 7.Фернандо Белуши, 8.Жоао Моутиньо, 10.Кристиян Родригес, 23.Соуса, 9.Фалкао (72 - Валтер), 12.Хълк (65 - Силвестре Варела)
Резерви: 24.Бето, 6.Фреди Гуарин, 13.Хорхе Фусиле, 14.Роландо, 17.Силвестре Варела, 18.Валтер, 19.Хамес Родригес

Национален стадион: "Васил Левски"
Съдия: Алон Йефет (Израел)