Старши треньорът на Локомотив (София) Драгомир Окука все още няма победа срещу днешния си съперник ЦСКА. До този момент роденият в днешна Босна и Херцеговина специалист се е изправял 4 пъти срещу “червените”.

През лятото на 2007 година Окука е начело на кипърския Омония (Никозия) и среща българския гранд във втория квалификационен кръг на турнира за купата на УЕФА. В Никозия двата тима правят 1:1. ЦСКА повежда в резултата след уникален гол на бразилеца Неи само след 15-ина секунди игра. Бившият нападател изстреля страховито воле от над 30 метра прати топката във вратата. Домакините все пак стигат до равенството след попадение на Костас Каяфас.

На реванша на стадион “Българска армия” Омония поведе след гол на Магно Моселин още в 8-ата минута. Отново Ней реализира за 1:1 и двубоят отиваше към продължения. В последната 90-а минута обаче Данчо Тодоров центрира отдясно и Георги Чиликов вкара за победното 2:1.

В следващите си две срещи с ЦСКА Окука също не постига успех. Вече като треньор на Локомотив (София) през миналия сезон треньорът записва равенство и загуба. Хиксът е на стадиона в квартал “Надежда” през есента на 2008 година – 1:1. Здравко Лазаров даде преднина на “червените”, след като прехвърли вратаря Бонджулич, а Бандаловски изравни след удар с глава.

През пролетта на Националния стадион “Васил Левски” ЦСКА победи с минималното 1:0 след автогол на Георги Марков още в 6-ата минута в мач от 28-ия кръг. Тогава треньор на “червените” вече бе Любо Пенев, а отборът бе записал две поредни загуби – от Левски и Черно море. Въпреки победата ЦСКА така и не успя да стигне до титлата./БЛИЦ