Истинска драма сътвориха футболистите на Верея и "Ботев" (Гълъбово) след като си размениха по един гол в добавеното време на мача от 19-ия кръг на "Б" група - 1:1. Първо гостите откриха чрез Емил Иванов и буквално секунди преди последния съдийски сигнал Георги Стефанов изравни за тима от Стара Загора.

Играчите на Верея и "Ботев" (Гълъбово) се хвърлиха в битка още при първия съдийски сигнал в регионалното дерби. Домакините още при първата си атака отправиха удара чрез Оливие Харуна от границата на наказателното поле, но вратаря Радев улови топката. В началните минути старозагорци бяха по-активни и в 11-ата минута Георги Стефанов от корнер засече с глава, но стражът на гълъбовци улови топката. В ответната атака гостите отправиха първия си удар, но Данчев се намеси и изби в ъглов удар. В 23-ата Якуб Идризов от домакините опита изненадващ удар от 20 метра, като топката мина покрай вратата на тима от Гълъбово.

След почивката старозагорци заиграха по-силно и в 53-ата минута Джунейт Яшар от фаул можеше да открие, но топката след негов удар се чукна в страничната греда и излезе в аут. Малко по-късно Георги Стефанов стреля от фаул покрай целта. "Ботев" също имаше добро положение в 71-ата минута, когато опитният Янко Вълканов след разбъркване стреля към вратата на Верея, но топката бе избита почти от голлинията. Драмата на "Трейс Арена" настъпи в заключителните минути. Първо защитникът на Верея Джунейт Али получи червен картон заради нарушения срещу Милен Желев. Минути по-късно резервата на "Ботев" Реджеб Халил също му беше показан червен картон за фал срещу Петко Ганев. В 92-ата "Ботев" откри резултата след като Емил Иванов се възползва от грешка на вратаря Данчев, отне му топката и на празна врата се разписа. Но в ответната атака старозагорци изравниха. След изсипване на топката в наказателното поле Георги Стефанов се възползва от грешка в защитата на гостите и от 7-8 метра успя да изравни 1:1.

Верея - "Ботев" (Гълъбово) 1:1
0:1 Емил Иванов (90+2), 1:1 Георги Стефанов (90+3)

ВЕРЕЯ: Данчев, Али, Ж. Желев, Ганев, Идризов, Стефанов, Яшар, Евтимов (46 А. Здравчев), Баев (73 Винков), Пидев, Харуна (90 Митев)
Треньор: Владислав Януш

"БОТЕВ" (Гълъбово): Радев, Янков, Енчев, Вълканов, Вълев (40 М. Здравчев), М. Желев, Коларов, Иванов, Ангелов (61 Зотев), Тошев, Кирилов (78 Халил)
Треньор: Митко Коцинов