Пирин постигна драматичен успех с 3:2 над Етър в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" се превърна в истинско зрелище, съпътствано от голове, положения пред двете врати и обрат,

В крайна сметка трите точки отидоха на сметката на "орлетата", като те заемат 11-ото място във временното класиране с актив от 19 точки. "Болярите" са 12-и с 15.

Домакините започнаха по-силно мача и имаха добра възможност да излязат напред в резултата още в 10-ата минута, но Станислав Костов пропусна сам срещу стража Христо Иванов.

Постепенно гостите изравниха играта и в 35-ата минута поведоха. Цветомир Тодоров шутира от дистанция, но топката срещна страничния стълб на вратата на Макенджиев, след което се озова в Почански. Атакуващият футболист на Етър не се поколеба и я прати в опразнената врата.

До края на частта великотърновци можеха да вкарат втори гол, но Почански пропусна от изгодна позиция.

Началните минути на втората част бяха повече от вълнуващи. В 51-ата минута Сандев изравни след грешка в отбраната на Етър, а само минута по-късно Станислав Костов направи обрата пълен за Пирин - 2:1.

Драматичният развой на мача стана пълен в 64-ата минута, когато Етър получи правото да изпълни дузпа за фаул срещу Иван Стоянов. Зад топката застана потърпевшият, който я прати неспасяемо във вратата на домакините - 2:2.

В 76-ата минута Пирин отново излезе напред в резултата, след като Костов засече центриране отляво и прати топката във вратата на гостите.

Положението на Етър се усложни в 86-ата минута, когато Пламен Гълъбов получи втори жълт картон и беше принудително пратен под душовете по-рано. Това бе и последната по-любопитна ситуация в мача.

ПИРИН - ЕТЪР 3:2
0:1 Почански (35), 1:1 Сандев (51), 2:1 Костов (52), 2:2 Ив. Стоянов (64 д), 3:2 Костов (76)

Пирин: 22.Благой Макенджиев, 3.Румен Сандев , 14.Стилиян Николов, 44.Конър Хендерсън, 24.Антон Костадинов, 26.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев , 27.Костадин Ничев, 15.Димитър Благов, 9.Радослав Кирилов, 19.Станислав Костов    (90+3Топузов)
Резерви: 12.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 25.Методий Стефанов, 26.Любомир Цолев, 28.Ивайло Михайлов
Треньор: Милен Радуканов

Етър: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев, 25.Александър Александров, 5.Георги Сърмов, 8.Румен Руменов (87Вълчанов), 16.Пламен Гълъбов , 22.Димо Атанасов , 20.Яни Пехливанов, 23.Ерик Почански  (79Петков), 73.Иван Стоянов , 91.Цветомир Тодоров  (64Колев)
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 88.Йордан Апостолов, 22.Никола Колев, 6.Джихат Кямил, 15.Иван Вълчанов, 9.Иван Петков, 20.Тодор Колев
Треньор: Станислав Генчев

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7 - Сърмов стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му минава встрани от вратата.
11 -  Стилиян Николов намери с отличен пас Станислав Костов, който се освободи от защита и остана очи в очи със стража, но Христо Иванов отрази неговия удар.
21 - Цветомир Тодоров преодоля Сандев и Хендерсън, нахлу в наказателното поле и стреля, но над вратата.
35 -  ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Цветомир Тодоров стреля извън наказателното поле, топката се отби от дясната греда, но Почански бе точен при добавката от няколко метра.
42 -  Страхотен пропуск за Етър! Почански засече отблизо центриране по земя, но топката мина покрай вратата на домакините.
45 - Kрай на първото полувреме!
---------------------------------
46 - Начало на втората част!
51 -  ГОООЛ ЗА ПИРИН! Грешка в отбраната на гостите и Сандев от близка дистанция праща топката във вратата.
52 -
 ГОООЛ ЗА ПИРИН! Костов дава аванс на домакините. Хендерсън пусна дълъг пас към Костов, нападателят изпревари Яни Пехливанов, остана очи в очи с вратаря и с мощен шут прати топката в мрежата.
62 - Дузпа за Етър за нарушение срещу Иван Стонов.
64 -
 ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов е точен от дузпа!
76 -
 ГОООЛ ЗА ПИРИН! Костов засича центриране отляво и праща топката във вратата на Иванов.
86 -
 Гостите остават с 10 човека, след като Пламен Гълъбов получава втори жълт картон.
90+3 - Край на мача!

Благоевград, "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Тодоров

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация