Монтана записа драматична домакинска победа с 1:0 над Марек (Дупница) в среща от 15-ия кръг на Втора лига. Двата тима не успяха да си отбележат гол в 90-те минути, но в продължението на двубоя Стефан Цонков реши спора и зарадва домакините.

В 20-ата минута гостите получиха отлична възможност да открият резултата, но Симеон Димитров не успя да отправи добър изстрел отблизо. Монтана отговори пет минути по-късно, след като Владислав Цеков стреля опасно покрай десния страничен стълб.

Второто полувреме също стартира с натиск на домакините, а след само 2 минути игра Стефан Каменов стреля от границата на наказателното поле, но Младенов спаси.

Гостите можеха да отбележат гол в 79-ата минута, но Ферди Мюмюнов успя да спаси шут на Милен Иванов.

Малко по-късно попадение на Стефан Каменов не бе зачетено заради нарушение в нападение срещу Румен Гьонов. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Мехди Уамари центрира и Цонков отбеляза за 1:0.

Победата изкачи Монтана на осмо място в класирането с 22 точки, докато Марек е 15-и с 13.