Етър постигна изключително драматична победа с 1:0 над Витоша (Бистрица) в дербито от 27-ия кръг на Втора лига. "Виолетовите" стигнаха до успеха с гол в 93-ата минута, когато Иван Стоянов се разписа от дузпа.

Преди това в 83-ата минута гостите останаха с десет души, след като Николай Христозов бе изгонен за втори жълт картон. Двубоят вървеше към нулево равенство, когато буквално в последната си атака Етър стигна до правото да изпълни дузпа. Играещият треньор Станислав Генчев центрира отдясно, а резервата Ангел Стоянов игра с двете ръце.

Гостите бурно протестираха срещу решението на главния съдия Стефан Апостолов. Най-деен в словесните атаки бе Четин Седула, който получи набързо два жълти картона и също трябваше да напусне терена по-рано.

Етър събра актив от 58 точки на върха във временното класиране, с 5 повече от Септември. Витоша остава на третото място с 46 точки, като това беше трета поредна загуба за тима.