Берое постигна драматична победа с 3:2 над Локомотив (Пловдив) в мач от 26 кръг на Първа лига. „Черно-белите“ наваксаха два гола пасив през второто полувреме, но изпуснаха точката в последната минута на двубоя. Старозагорци пък отбелязаха своя успех номер 500 в професионалния футбол.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута, когато Роберт Петров си вкара автогол след центриране на Антон Карачанаков отдясно. В 30-ата минута Карачанаков удвои аванса на старозагорци, след като се озова сам срещу Ясин ел Харуби след пас на Георги Божилов.

В самото начало на второто полувреме Павел Виданов върна едно попадение за Локомотив. Той беше точен с глава след центриране на Парвиз Умарбаев от корнер. След това вратарят на гостите Ел Харуби на два пъти парира удари на Жуниор Мапуку.

Четвърт час преди края резервата Димо Бакалов изравни след асистенция на Веселин Марчев. Срещата вървеше към края си, когато в последната минута Берое стигна до победата. Мапуку изведе Матеас Делич в добра позиция и той стреля точно покрай Еб Харуби.

С този успех старозагорци завършиха редовния сезон на Първа лига на осмо място с актив от 35 точки и ще продължи участието си в първенството в мачовете от втората осмица. Локомотив (Пловдив) е временно пети с 39 точки и ще участва в първата шестица на шампионата.

БЕРОЕ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:2
1:0 Роберт Петров (18-автогол), 2:0 Антон Карачанаков (30), 2:1 Павел Виданов(48), 2:2 Димо Бакалов (74), 3:2 Матеас Делич (90)

БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 4.Кохей Като, 6.Иво Иванов, 17.Антон Карачанаков (81-24.Матеас Делич ), 18.Атанас Зехиров, 21.Венцислав Василев, 28.Веселин Пенев, 23.Борислав Цонев (63-9.Радослав Кирилов), 14.Георги Божилов (77-11.Виле Калмикиви), 7.Мартин Райнов, 10.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 5.Асен Георгиев, 11.Виле Салмикиви, 15.Георги Динков, 24.Матеас Делич, 19.Пламен Тенев, 9.Радослав Кирилов
Треньор: Ферарио Спасов

Резултат с изображение за фк локомотив пловдивЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 16.Ясин ел Харуби , 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев , 5.Павел Виданов , 24.Роберт Петров (65-27.Димо Бакалов ), 17.Ванчо Траянов, 4.Стефан Йевтоски , 10.Веселин Марчев, 11.Мартин Камбуров, 77.Дино Мартинович (46-39.Парвиз Умарбаев), 20.Пауло Телес (46-9.Дани Кики)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 14.Иван Горанов, 15.Димитър Везалов, 9.Дани Кики, 27.Димо Бакалов, 23.Мигел Луке, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Едуард Ераносян

Стара Загора, ст. „Берое“
Съдия: Драгомир Драганов

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
15 - Първи точен удар към една от двете врати. Ел Харуби без проблем улови топката след удар на Иванов с глава при центриране от корнер на Карачанаков.
18 -  ГОООЛ! Берое повежда резултата след автогол на Роберт Петров, който с гърди отклони във вратата си центриране на Карачанаков
21 -  Опасен удар на Ванчо Траянов, но Перниш успя да избие в корнер
30 -  ГОООЛ! Антон Карачанаков удвои аванса на домакините, след като беше изведен сам срещу Ел Харуби от Георги Божилов
45 - Край на първото полувреме
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
48 -  ГОООЛ! Локомотив върна едни гол. Павел Виданов беше точен с глава след центриране на Умарбаев от корнер
50 -  Eл Харуби след хубава намеса с крак парира удар на Мапуку от наказателното поле
52 -  Нова добро спасяване на Ел Харуби след удар на Мапуку
74 -  ГОООЛ! Локомотив изравнява. Димо Бакалов от средата на наказателното поле беше точен след асистенция на Веселин Марчев
75 - Димо Бакалов падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на Берое и поиска дузпа, но претенциите му бяха подминати от съдията
90 -  ГОООЛ!! Берое се върна напред в резултата. Матеас Делич би покрай вратаря Ел Харуби, след като беше изведен в чиста позиция от Мапуку
90+2 -  Перниш отрази опасен удар на Камбуров, а след това нападателят не успя да се разпише и при добавката
90+4 - Край на мача

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)