Шампионът и лидер в Първа лига Лудогорец стигна до драматична победа над Септември (София) с 1:0 на своя стадион в Разград. Единственото попадение дойде в 4-ата минута на добавеното време на срещата и то бе дело на Клаудиу Кешерю от дузпа. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Борис Галчев бе изгонен в края. Щабът на Септември налетя на главния рефер Волен Чинков след последния съдийски сигнал заради дузпата, която бе отсъдена.

Лудогорец започна с атаките от първите минути. Футболистите на Херо овладяха изцяло инициативата и започнаха обстрела към вратата на Септември.

Швиерчок направи два пропуска, като единият бе на празна врата. Лукоки пък излезе сам срещу Валентин Галев, но не успя да го преодолее. Марселиньо също имаше шанс през тази първа част, но и той не успя да промуши топката във вратата на Септември.

Тимът на Николай Митов се стабилизира още повече в отбрана и шансовете през втората част пред Лудогорец бяха още по-малко.

Отново Марселиньо не успя да вкара в началото на втората част, а  след него с пропуск се отчете и Вандерсон. Кампаняро също влезе в групата на играчите, които не успяват да преодолеят Галев.

Лидерът на Септември Борис Галчев, влезе в 74-ата минута в игра, заработи си два бързи жълти картона и в 86-ата напусна терена.

Влезлият като резерва Клаудиу Кешерю пропиля едно от най-чистите положения, след като от няколко метра стреля, но топката бе избита от голлинията от бранител на Септември.

Лудогорец получи право да изпълни дузпа в 3-ата минута на добавеното време на мача. Тогава Иван Стоянов скочи за висока топка с Марселиньо и съдията прецени,ч е е нарушил правилата. Решението му предизвика много протести от страна на играчите на Николай Митов. Клаудиу Кешерю бе точен от бялата точка и донесе успеха на Лудогорец.

"Зелените" от Разград имат в актива си вече 57 точки, докато вторият ЦСКА е с 51 и мач по-малко. Левски е на третото място с 46.

1- Начало на мача
10 - Швиерчок финтира двама защитници на Септември в наказателното поле и стреля към вратата, но след рикошет в бранител топката излезе в корнер
12 - Иван Тилев опитва далечен удар, Хорхе Броун улови
14 - Удар на Марселиньо от дъгата на наказателното поле мина встрани от вратата на Галев
21 -  Валентин Галев с една ръка изби удара на Вандерсон
22 -  Иван Стоянов на метър пред голлинията изби удар на Швиерчок
23 -  Вандерсон стреля от точката на дузпата, но отново не успя да преодолее Галев
25 -  Лукоки центрира отдясно, а Швиерчок на задната греда не успя добре да удари топката пред празната врата и стреля в аут
31 -  Лукоки проби отдясно и излезе сам срещу вратаря на Септември, но не уцели вратата
45 - Край на първото полувреме
-------------------------------------------------
46- Начало на второто полувреме
47- Лукоки и Марселиньо комбинираха, а последният отправи силен удар към вратата, но топката се отби от тялото на Елтон
63- Слаб удар на Вандерсон попадна в ръцете на Галев, който първоначално изпусна топката, но си я улови
68- Вандерсон проби отляво и върна топката към Кампаняро, който стреля по диагонала, но Галев спаси
72- Кешеру не успя да открие резултата, след като стреля над вратата
74- Марселиньо се справи с двама бранители, но ударът му мина встрани от вратата
84- Анисе стреля, вратарят изби топката в краката на Кешерю. Румънецът също стреля, но защитник изби топката в корнер
87- Червен картон! Борис Галчев си заработи два жълти картона в рамките на 7 минути и логично бе изгонен. Лидерът на Септември изкара на терена точно 13 минути
90- 3 минути продължение
90+3- Дузпа за Лудогорец! Тя е отсъдена за нарушение на Иван Стоянов срещу Марселиньо при борба за висока топка!
90+4- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудиу Кешерю бележи от бялата точка - 1:0!
90+5- Край на мача

Лудогорец: 1.Хорхе Броун, 6.Натанаел, 25.Цветомир Панов, 2.Рафаел Форстър, 5.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски (55-12.Абел Анисе), 84.Марселиньо, 88.Вандерсон, 92.Джоди Лукоки (84-98.Светослав Ковачев), 70.Якуб Свиерчок (55-28.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 12.Абел Анисе, 98.Светослав Ковачев, 64.Доминик Янков, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Димитър Димитров

СептемвриСептември: 1.Валентин Галев, 15.Васил Добрев, 18.Виктор Силва, 16.Антони Иванов, 6.Елтон Рейс, 11.Иван Тилев, 25.Иван Стоянов, 20.Ишмаел Байду (63-19.Крис Гади), 13.Мирослав Будинов, 23.Станислав Маламов (72-8.Борис Галчев), 10.Асен Чандъров (69-26.Фабиано Алвеш)
Резерви: 21.Янко Георгиев, 24.Богомил Дяков, 8.Борис Галчев, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев, 5.Петър Генчев, 26.Фабиано Алвеш
Треньор: Николай Митов

Разград, „Лудогорец Арена“
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация