Женският национален отбор на България загуби с 2:3 от Литва във втория си двубой от приятелския турнир в Алания. Тимът ни може да съжалява, че не стигна поне до равенство, след като пропиля няколко изгодни ситуации, особено преди почивката, и уцели общо три пъти гредите на съперниковата врата.

Първата част започна добре за „лъвиците“, които откриха резултата в 9-тата минута чрез Лора Петрова. Литва изравни чрез Заболотная в 18-тата и взе аванс четири минути по-късно чрез Вайтукайтите, но мачът продължи в равностойно темпо. Дюпуи и Петрова имаха изгодни ситуации да изравнят преди все пак Нина Георгиева да вкара втори гол за нас малко преди почивката.

През втората част Дюпуи пропиля най-доброто положение за България при изстрел от малкия пеналт, а Литва се добра до победата в края след нов гол на Вайтукайтите.

Последната проверка на женския ни отбор на турска земя е на 22 февруари срещу Украйна.

България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 19. Йоана Станкова, 15. Ева Дюпуи, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 16. Яна Динева (75 – 18. Жасмина Атанасова), 14. Нина Георгиева (46 – 10. Вероника Гоцева), 21. Юлиана Александрова (65 – 17. Инна Димова), 8. Полина Ръсина (70 – 7. Биляна Пенчева).