Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби драматично с 1:2 от Норвегия първия си мач от европейските квалификации. Победният гол за съперника падна в третата минута на добавеното време на срещата.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0. В 63-ата минута домакините от Норвегия получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Цончев срещу Гуликсен, която потърпевшият реализира. България изравни в 78-ата минута, когато Смоленски бе точен след пас на Сораков. В добавеното време норвежците стигнаха до втори гол, дело на Бауер.

В другия мач от групата Австрия победи Малта с 6:0. В неделя (20 октомври) България играе с Австрия от 14:00 ч.

Съставът на България: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Константин Айдарски (66-Александър Георгиев), Димо Кръстев, Мартин Хайдаров (30-Пламен Цончев), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (58-Мартин Сораков), Иван Алексиев, Бисер Бонев, Симеон Александров.
Селекционер: Марчо Дафчев.