Българската банка за развитие (ББР) се оказа замесена в ТИТАН- ична сделка със собствениците на ЦСКА. Само за няколко месеца към клуба и собствениците му са изтекли близо 24,5 млн. лв. държавна пара. През януари 2011 г. трезорът наля близо 8 млн. лв. в отбора под формата на цесия за дълговете на пет общини към “Титан". Самият собственик на ЦСКА и акционер в “Титан" Димитър Борисов призна, че през януари финансова институция е изкупила дългове на общини към фирмата за събиране на боклук. Той не спомена името, “за да не й прави реклама". Източници на в. “Преса" от ББР потвърждават, че при тях има договор с “Титан" за цесия на дългове на стойност 7,5 млн. лв. Само четири месеца по-късно тези пари явно са се оказали недостатъчни за “Титан” и ЦСКА. През април банката отпуска нов транш - още 17 млн. лв. под формата на кредит. Остатъчната стойност е 15 млн. лв. За обезпечение са използвани имоти и апартаменти, собственост на “Титан интернешънъл". Те са оценени на цена, два пъти по-висока от пазарната. На практика в момента компанията може да ги остави на банката и да спечели двойно повече, отколкото ако ги продаде. Така излиза, че държавните пари, дадени на дружеството, набъбват до 24,5 млн. лв. От трезора коментират, че в цесията няма нищо странно и дългът се обслужва.
 
ББР е създадена с цел да подкрепя малкия и средния бизнес в страната. Освен държавните пари тя разполага и с кредитни линии от други банки, които се отпускат целево за различни нужди на малките фирми. “Титан" по никакъв начин не отговаря на профила на тази банка - нито е малко дружество, нито пък има кредитни линии за спасяване на закъсали футболни клубове.
След отпускането на кредита изведнъж се отпушиха и забавените пари в ЦСКА. Което от своя страна означава, че милионите, взети от “Титан”, няма да отидат за поддръжка на машините, за купуване на консумативи, гориво и заплати на служителите по сметосъбирането. А ще се налеят в пробитата каца ЦСКА, която върви към фалит.
 
Въпреки тези аргументи през април 2011 г. ББР рефинансира дългове на “Титан" към други банки на обща стойност 17 млн. лв. От договора за кредит с ББР ясно се вижда, че част от дълговете са на ЦСКА, а други - на “Титан Спорт", дружество от холдинга, което е пряк собственик на футболния клуб.
По времето, когато се подписват двата договора, главен изпълнителен директор на ББР е Димитър Димитров. През юли ръководството в банката беше сменено, като на директорския стол седна Асен Ягодин, а Димитров вече не работи там. По-скандалното в случая със заема за рефинансиране, подписан с “Титан" през април, е, че кредитната институция е приела безумно малко обезпечение
 
ББР е оценила на уникално висока стойност имоти на “Титан интернешънъл холдинг", приети като обезпечение. Държавният трезор си е позволил за имот, който струва 100 единици, да отпусне кредит за 200 единици, при положение че другите банки ще дадат максимум 80 единици. Става въпрос за 4 апартамента и 6 подземни паркоместа в комплекс от затворен тип в кв. „Манастирски ливади". Жилищата са със застроена площ 795,5 кв. метра без общите части. Те са заложени през април тази година за сумата от 1199 081 евро. Българската банка за развитие е оценила чистата жилищна площ на 1455 евро на квадратен метър. Цената е абсолютно непостижима в момента и е близо два пъти над пазарните нива в района. Сега в същия комплекс се продава апартамент с офертната цена от 185 000 евро за 176 квадрата чиста площ, или 1051 евро/кв. м.
 
Избирателното плащане е член първи от странния трудов кодекс на “червените" ръководители. Запушват се само опасните дупки, всичко друго се отлага във времето. Колкото може по-дълго.
“Имаме пари. Понякога закъсняваме с месец-два, но гледаме да сме коректни. Бюджетът е нормален - между 6 и 7 милиона лева на година. Между 10 000 и 15 000 евро са най-високите заплати в клуба", обяви на 10 ноември навръх 47-ия си рожден ден президентът на ЦСКА Димитър Борисов. Вероятно една от грешките, които той визира, е практиката да се водят на конвейер съмнителни чужденци с огромни заплати. През 2011 г. вместо поуки, шефовете на червените извадиха още по-тлъсти суми за нови играчи.
 
През лятото кметът на Сливен Йордан Лечков спря трансферите на ЦСКА. Димитър Борисов и Иво Иванов бяха притиснати да извадят половин милион лева, за да успеят да картотекират новите си футболисти на старта на сезона в “А" група. Тези и други ходове подсказват, че “Титан” не държи никакви оперативни средства за управлението на футболния клуб, но в напечени ситуации се пренасочват суми от други клонове в бизнес структурата. През изминалата година се проточи и сагата с дълговете към спортното министерство. Поставени под обществен натиск, шефовете на червения клуб постепенно сведоха до минимум задълженията, след като преведоха близо 2 млн. лв. на държавата. Очаква се скоро ЦСКА да получи “Българска армия" и базата в Панчарево за ползване през следващите 20 години. Борисов и Иванов признаха, че “Титан" няма възможност да инвестира в построяването на нов стадион, а се надява на държавна субсидия.