Дублиращият отбор на Ботев допусна загуба с 0:2 при визитата си на Спартак (Плевен) пред около 1000 зрители.

През първата част "канарчетата" бяха по-добрият отбор на терена, но не успяха да се възползват от игровото си преимущество.

Васил Шопов удари греда в 23-ата минута, а само секунди по-късно Точукву Нади остана сам срещу вратаря и пусна пас на празна врата към Монир Ал Бадарин.

Пасът обаче не бе добър и пловдивчани пропуснаха отличен шанс.

След почивката ботевистите играха много слабо, а домакините доминираха и зарадваха своите фенове с два гола.

В 52-ата минута Васил Шопов откри след добавка от близка дистанция, а в 70-ата минута Лъчезар Ковачев засече центриране след къс корнер.