Ботев (Ихтиман) победи с 2:0 Левски II в мач от 21-ия кръг на Югозападната трета лига. Божидар Йотов откри резултата през първата част, а Николай Маринов удвои през второто полувреме.

Тимът от Ихтиман се изкачи до деветото място в класирането с актив от 29 точки, а в следващия кръг гостува на Балкан в Ботевград. Дубълът на Левски е на 11-ата позиция с 26 точки. Загубата е 11-та за "сините", водени от Христо Арангелов.

Възпитаниците на Валери Свиленов имаха предимство през целия мач, раздадоха се и зарадваха привържениците си. При отлична атака, изградена от играчите на Ботев, Николай Маринов изведе на отлична позиция Божидар Йотов и той се разписа в 26-ата минута. Въпреки още няколкото създадени положения, домакините се оттеглиха на почивка с преднина от само един гол.

През втората част Николай Маринов се разписа и Ботев спечели трите точки - 2:0. Столичани не съумяха да реализират дори почетен гол, а едно от малкото им положение дойде чак в добавеното време на двубоя.

Съставът на Левски II: 99. Иван Андонов (к), 2. Георги Русинов, 3. Адриан Видинов (72 – 15. Мартин Пасалидис), 4. Дейвид Михалев (77 – 20. Алекс Александров), 5. Слави Чакъров, 6. Никола Бандев, 7. Виктор Добрев (51 – 19. Александър Божилов), 8. Кристиан Красимиров, 9. Калоян Петков, 10. Георги Христанов (72 – 17. Янислав Дерлоков), 11. Борислав Рупанов.