Дублиращата формация на Левски победи с класическото 3:0 Литекс в мач от 22-ия кръг на шампионата на "Б" отборите и по този начин запази първата си позиция в класирането.

"Сините" успяха да наложат пълен контрол над събитията на терена и затрудниха максимално съперника си с агресивна игра и атакуващ футбол.

Гостите достигнаха до единственото си опасно положение пред вратата на Левски в 75-ата минута, когато Георги Ангелов бе принуден да изчисти топката с глава от голлинията. Резултатът откри Боян Табаков в 15-ата минута с плътен диагонален удар.

Две минути след началото на втората част Георги Чакъров засече със шпагат остро центриране на Иван Цачев от дясно и покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи появилият се като резерва Борислав Балджийски в 59-ата минута след мощен удар с левия крак.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 3:0
1:0 Боян Табаков (15), 2:0 Георги Чакъров (47), 3:0 Борислав Балджийски (59)

Съставът на Левски: Митрев, С. Иванов, Г. Ангелов, Ем. Колев, Д. Димитров, Г. Недялков, Л. Манчев (66-Зайков), Г. Чакъров (82-П. Петков), Ив. Цачев, Б. Табаков (75-Хр. Костов), Н. Димитров (46-Балджийски)