Лидерът в първенството на дублиращата група Литекс записа важна победа по пътя към титлата. Момчетата на Петко Петков удариха 4:3 Сливен като гост. "Оранжевите" вече имат преднина от седем точки пред Левски и девет пред Сливен, който обаче има и мач по-малко.

Домакините от Сливен поведоха с 2:0 през първото полувреме. Бърз гол в началото на втората част върна надеждите на Литекс за успех. Момчил Цветанов се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Малко след това резервата Атанас Димитров изравни.

Домакините бяха съсипани и допуснаха още два гола. Евил Грозев и отново Атанас Димитров доведоха резултата до 4:2 за Литекс. В даденото от рефера продължение Сливен върна един гол, но за повече нямаше сили.

"Мачът бе доста драматичен. Имаше обрати. През цялото време контролирахме нещата. Имам претенции към отбора само във втората част на първото полувреме. Важното е, че проявяваме характер", заяви треньорът на дублиращия отбор на Литекс Петко Петков./БЛИЦ

Съставът на Литекс: Александров, Ивайлов, Грозев, Миланов, Генков, Стойков, Цветков, Панов, Цветанов, Георгиев, Тодоров (Димитров, Каишев, Смирнов, Ванев, Тренчев).