Дублиращият отбор на Литекс победи с минималното 1:0 Берое в Ловеч. Двубоят бе от 14-ия кръг на първенството при "Б" отборите. Тимът на Петко Петков излезе на първо място с две точки преднина пред Левски, който загуби вчера с 0:1 от Монтана.

Единственото попадение реализира Янаки Смирнов в 70-ата минута. Литекс имаше пълно превъзходство през всичките 90 минути.

"Надиграхме Берое по всички показатели. Победата ни е напълно логична", заяви треньорът на дублиращия отбор на Литекс Петко Петков.

"Стана здрав мач. Момчетата се бориха от първата до последната минута", допълни наставникът.

Литекс е на път да постигне нещо уникално. След като представителният и дублиращият отбор ще зимуват на първо място в класирането, същият шанс имат и юношите, участващи в елитната група. Момчетата на Евгени Колев се нуждаят само от равенство в отложения мач със Сливен, който ще се играе в сряда (2 декември), за да оглавят класирането, информираха от пресслужбата на "оранжевите". /БЛИЦ