Дублиращият отбор на Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Берое при гостуването си в Стара Загора от четвъртия кръг на първенството. Преди дни пък мъжката формация на "смърфовете" падна лошо от "зелените" с 1:3 в мач от "А" група.

Възпитаниците на треньора Минчо Минчев продължават серията си без загуба от началото на сезона и вече имат актив от 8 точки - две победи и две ремита.

"Черно-белите" бяха по-добрият отбор на терена и логично откриха резултата още в 18-ата минута. Тогава Христиан Попов засече с глава центриране отдясно на Борис Кацаров. Това бе първото попадение, което бившият юношески национал отбелязва с глава през своята кариера.

Крайното 2:0 оформи Георги Петров-Геша в 73-ата минута. Таранът се възползва от грешка на вратаря на Берое, който изчисти зле топката и тя рикошира в тялото на Веселин Марчев. От там коженото кълбо попадна у Геша, който финтира вратаря и прати топката в мрежата. При попадението талантът, който бе повикан по спешност в групата за двубоя на мъжкия тим срещу Берое, падна и получи контузия, заради което бе заменен. Пропуск в 79-ата минута направи и игралият добре капитан на "черно-белите" Стайко Стойчев. /БЛИЦ

3.Локомотив (Пд)    4    2   2   0    8:4     8
4.Миньор (Пк)       3    2   0   1   14:5     6
5.Пирин (Бл)        3    2   0   1   12:10    6
6.ЦСКА              2    1   1   0    4:3     4
7.Славия            2    1   1   0    3:1     4
8.Черно море        3    1   1   1    4:5     4
9.Локомотив (Сф)    4    1   1   2    9:15    4
10.Литекс           3    1   0   2    4:5     3
11.Черноморец       3    1   0   2    2:3     3
12.Монтана          3    1   0   2    4:6     3