Дублиращият отбор на Локомотив (Пловдив) отстъпи с 0:3 на Пирин (Благоевград) в мач от седмия кръг на шампионата при "Б" отборите. Загубата е втора поредна за "смърфовете" след тази от Локомотив (Мездра) отново с 0:3.

Така възпитаниците на Минчо Минчев остават на седмото място в класирането с актив от 11 точки и голова разлика 12:10.

Бившият "смърф" Зоран Златковски откри резултата в 46-ата минута, когато засече с крак пас отдясно на Михов. В 63-ата гостите удвоиха преднината си чрез Фаик Таиров. Минута преди края на мача отново Зоран Златковски с бомбен шут от десетина метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря Митев за 0:3.

В даденото от рефера допълнително време Христиан Попов уцели гредата след директен шут от фаул. Рикоширалата топка бе поета от Георги Петров - Геша, който бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка обаче Георги Данов пропусна да се разпише, шутирайки в тялото на вратаря.

С прибавените три точки Пирин събра 13 в актива си и изостава с шест от лидера Сливен. /БЛИЦ

Дублираща група - 7 кръг:

Локо (Сф) - Сливен 2:3

Черно море - Спортист 2:0

Литекс - Миньор (Пк) 6:0

Берое - Локо (Мз) 3:1

ЦСКА - Монтана 1:1

* Срещата Черно море - Левски е отложена, тъй като петима играчи на "сините" са ангажирани с юношеския национален отбор.

8.ЦСКА              6    2   3   1   13:11    9
9.Миньор (Пк)       7    3   0   4   23:24    9
10.Локо (Сф)        7    2   2   3   16:21    8
11.Берое            6    2   1   3   10:10    7
12.Спортист (Своге) 7    2   1   4    9:13    7
13.Черноморец       6    2   0   4    6:11    6
14.Монтана          7    1   2   4    9:14    5
15.Локо (Мз)        7    1   2   4    8:17    5
16.Ботев (Пд)       7    0   0   7    7:34    0