Вторият тим на Лудогорец спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Ботев (Гълъбово) в среща от 12 кръг на Втора лига.

Този успех трябва да се счита за минимален, след като разградчани заложиха на състав, включващ предимно играчи от първия отбор. Само вратарят Васил Симеонов и защитникът Преслав Петров не бяха от тима, познат от мачовете от елита и Шампионската лига.

Победата на дубъла на Лудогорец дойде след гол в началото на мача и попадение в края. Жуниор Кишада откри във втората минута, а Върджил Мисиджан удвои в първата минута на допълнителното време на двубоя.

Успехът на втория тим на разградчани изкачи отбора на осмо място в класирането с 15 точки, докато Ботев (Гълъбово) е в зоната на изпадащите, заемайки 14-а позиция с 10 точки.

Стартов състав на Лудогорец 2: Васил Симеонов, Йордан Минев, Георги Терзиев, Хосе Луис Паломино, Преслав И. Петров, Густаво Кампаняро, Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Абел Анисе, Джоди Лукоки, Жуниор Кишада
Резерви: Иван Атанасов, Преслав М. Петров, Кристиян Димитров, Кристиян Григоров, Антонио Георгиев, Олег Димитров, Денислав Александров