Вторият отбор на ЦСКА и Ботев (Ихтиман) завършиха 3:3 в зрелищен мач, игран на клубната база на „армейците“ в Панчарево.

Точни за тима на Владимир Манчев бяха Павел Жабов (45'), Александър Кожухаров (50') и Симеон Чатов (89' от дузпа), а за гостите - Николай Николов (3'), Борислав Балджийски (6') и Йоан Маринов (63').

Първото полувреме започна вихрено за тима на Ботев (Ихтиман) и гостите успяха да отбележат две попадения в първите 6 минути чрез Николай Николов и Борислав Балджийски.

В последвалия половин час двата отбора създадоха по няколко страхотни възможности за гол, които се разминаха с пропуски и пред двете врати. Вторият ни отбор съумя да върне един гол до почивката, дело на Павел Жабов, който се възползва от подаване на Кирил Георгиев и с прецизен удар успя да намали пасива на "червените" до 1:2.

Играчите на Владимир Манчев възстановиха равенството в мача 5 минути след началото на втората част. Голмайстор бе появилият се от скамейката Александър Кожухаров, след асистенция на Павел Жабов. Четвърт час по-късно, Йоан Маринов от гостите даде нов аванс за своя тим.

В заключителните минути на срещата ЦСКА II успя да се върне в мача. Юлиан Гилов бе спънат в наказателното поле и реферът не се поколеба да отсъди дузпа в полза на "червените". Зад топката застана капитанът Симеон Чатов, който не сбърка от бялата точка и отново изравни резултата. Секунди преди последния съдийски сигнал "армейците" можеха да направят и пълен обрат, но удар на играч в червено срещна горната греда на гостите. Така този вълнуващ двубой завърши при равенство 3:3.

В понеделник (1 юли) тимът на Владимир Манчев заминава за подготвителен лагер в град Банско, където ще премине следващата част от подготовката за сезон 2024/25 във Втора лига.

Стартов състав: 1. Георги Гергинов (в), 2. Димитър Христов, 4. Александър Ганчев, 17. Симеон Чатов (к), 21. Александър Бучков, 6. Йоан Лозанов, 5. Румен Рангелов, 15. Димитър Петров, 16. Божидар Петров, 7. Юлиан Гилов и 9. Павел Жабов
Резерви: 30. Мартин Станчев (в), 3. Димитър Николов, 14. Антон Толев, 10. Кирил Георгиев, 11. Александър Кожухаров, 20. Илиян Димитров, 24. Илиян Йорданов