Дунав победи Черно море с 2:1 като гост в двубой от 33-ия кръг на Първа лига и сложи край на серията си от четири мача без победа (две равенства и две загуби), докато за "моряците" поражението е четвърто поредно.

Мирослав Будинов изведе гостите напред в резултата през първата част, а в рамките на 5 минути през втората част двата отбора си размениха по гол - 1:1 Михаил Венков в 56-ата минута и Бранимир Костадинов 2:1 за Дунав в 61-ата.

С трите точки русенци еднолично заеха четвъртото място в таблицата и могат да се надяват за място в плейофите за Лига Европа.

В последния мач от кръга днес ЦСКА посреща Локомотив (Пловдив).

Двубоят по минути:

1' Начало на мача.
17'  ГОООЛ за Дунав! Будинов бележи, след като получи топката сам на границата на наказателното поле след комбинация между Карагерен и Аясс.
45' Край на първата част.
-----------------------------
46' Начало на второто полувреме.
56' ГОООЛ за Черно море! Михаил Венков бележи след удар от воле в наказателното поле.
61'  ГОООЛ за Дунав! Бранимир Костадинов отново извежда русенци, след като засече центриране от десния фланг на Васил Шопов.
90' Край на мача.

Резултат с изображение за фк черно мореЧЕРНО МОРЕ: 33 Емил Михайлов, 4 Михаил Венков , 6 Александър Цветков, 13 Иван Коконов (77 Хосе Лопес), 17 Мaртин Костадинов, 21 Георги Русев, 22 Пламен Николов, 29 Марек Кузма, 70 Борислав Балджийски, 73 Ондрей Сукуп, 84 Тодор Паланков ( 98 Валентин Йосков)
Резерви: 30 Войтех Щром, 3 Даниел Георгиев, 34 Емил Янчев, 66 Филип Хлюпик, 97 Николай Минков

Резултат с изображение за фк дунавДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 66 Искандар Джалилов, 5 Тейнур Марем ( 4 Петър Патев), 22 Михаил Милчев, 23 Христофор Хубчев , 11 Диян Димов, 6 Самир Аясс ( 21 Олексей Ларин ), 77 Бранимир Костадинов , 7 Бирсент Карагарен, 10 Васил Шопов ( 99 Ндуйе Мойеци), 9 Мирослав Будинов
Резерви: 30 Веселин Добрев, 94 Юлиян Ненов, 8 Ивайло Раденцов, 3 Марио Петков

Стадион: "Калиакра"
Главен съдия: Станислав Тодоров