Дунав и Лудогорец завършиха при 2:2 в среща от 31-и я кръг на Първа лига.

Двубоят в Русе е без значение и за двата отбора, но и двата тима направиха шоу за публиката, включващо етири попадения, автогол, претенции за дузпа и греда.

Васил Шопов даде аванс на домакините в 13-ата минута, но Кешеру изравни в 67-ата. Десет минути по-късно Карагерен отново изведе русенци напред, а автогол на Милчев оформи крайното 2:2. Греда на Анисе в 39-ата минута и претенции за дузпа на домакините в 70-ата минута допълниха срещата.

Лудогорец вече е със 76 точки, докато Дунав се изкачи до четвъртата позиция с 46 точки.

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
11'  Будинов опита прехвърлящ удар с глава от границата на наказателното поле, но Ренан се справи и изби в корнер
13'  ГООООЛ за Дунав! Бранимир Костадинов проби отляво, пусна остро топката, двама бранители на Лудогорец се разминаха с нея, а Васил Шопов я вкара на празна врата.
39'  ГРЕДА за Лудогорец! Анисе уцели страничния стълб след комбинация с Кешеру, извела го сам срещу вратаря на Дунав.
45+2' Край на първата част.
------------------------------------------
46' Начало на второто полувреме.
67' ГООООЛ за Лудогорец! Кешеру бе изведен зад гърба на отбраната  на Дунав и от някалко метра прати топката в обратния ъгъл.
70'  Претенции за дузпа от страна на Дунав за игра с ръка на Марселиньо.
77'  ГООООЛ за Дунав! Карагерен бележи за 2:1 с удар от няколко метра, след като Ренан изби удар на Ненов.
88'  АВТОГОЛ за 2:2! Милчев вкара топката в собствената си врата, след като засече удар на Кафу.
90+2' Край на мача!

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 66. Искандар Джалилов, 22. Михаил Милчев, 5. Тейнур Марем, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс (4. Петър Патев), 77. Бранимир Костадинов (94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов , 7. Бирсент Карагарен(99. Ндуйе Муйеци), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 30. Веселин Добрев, 21. Олексей Ларин, 3. Марио Петков, 8. Ивайло Раденцов

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо (8. Лукас Саша), 5. Хосе Луис Паломино, 32. Игор Пластун, 19. Александър Василев, 12. Анисе, 10. Густаво Кампаняро (93. Върджил Мисиджан), 22. Джонатан Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Клаудиу Кешеру
Резерви: 29. Даниел Наумов, 56. Иван Великов, 58. Димитър Илиев, 45. Ивайло Климентов, 98. Светослав Ковачев

Стадион: Градски
Главен съдия: Георги Кабаков