Дунав (Русе) спечели първата си точка като гост в Първа лига от септември насам. "Драконите" удържаха Локомотив (Пловдив) на "Лаута" за равенството 1:1, което им подсигури днешния частичен успех. Последната точка, която те спечелиха бе при 1:1 с Верея, оттогава те имаха цели 8 поредни поражения.

Иначе днешният двубой в Пловдив, който бе първи за двата тима от втората осмица в родното първенство, не предложи някакво зрелище, като чистите голови положения почти липсваха.

Голът за "смърфовете" бе дело на Ален Ожболт в 29-ата минута, като той бе от средна дистанция.

В края на първата част равенството за своя тим донесе Исмаил Иса, вкарал с глава.

С този резултат Дунав събира 21 точки и е трети в група "Б". В същата група лидер е Локомотив (Пд) с 36 спечелени пункта.