Дунав разби с 3:0 Нефтохимик на "Лудогорец Арена" в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

"Драконите" си осигуриха победата още през първото полувреме, когато реализираха и трите си попадения. Резултатът бе открит от домакините в 14-ата минута. Тогава Деян Димов засече с глава във вратата центриране от корнер на Антон Огнянов. Само шест по-късно преднината на Дунав вече беше 2:0. При един рикошет в тялото на Николай Дюлгеров топката се озова у Мирослав Будниов на чиста позиция, който хладнокръвно удвои. В 25-ата минута резултатът вече стана класически. Скоростна контраатака изведе Огнянов по левия фланг и центрирането му по земя бе засечено от Будинов за 3:0.

През втората част гостите направиха плахи опити да се върнат в мача, но така и не съумяха да реализират някое от създадените положения за гол. В крайна сметка зрителите на видяха попадение през вторите 45 минути и русенци се поздравиха с класическия успех.

Във временното класиране Дунав заема 4-а позиция с актив от 25 точки. Нефтохимик е на предполседното 13-о място с 12 пункта.

ДУНАВ - НЕФТОХИМИК 3:0
1:0 Диян Димов (15), 2:0 Будинов (20), 3:0 Будинов (25)

Състави:

Резултат с изображение за дунав русеДунав: 1.Мартин Луков, 11.Диян Димов , 3.Марио Петков, 5.Тейнур Марем, 4.Петър Патев, 28.Атанас Атанасов, 10.Васил Шопов (Раденцов), 6.Самир Аясс (Давронов), 18.Антон Огнянов, 94.Юлиян Ненов (Костадинов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 66.Искандар Джалилов, 7.Николай Колев, 91.Нуриддин Давронов, 8.Ивайло Раденцов, 12.Светослав Читаков, 77.Бранимир Костадинов
Tреньор: Веселин Великов

Резултат с изображение за нефтохимикНефтохимик: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков, 20.Яни Пехливанов, 3.Иво Малинов, 25.Ангел Грънчов (Чепилов), 22.Емануил Манев (Парашкевов), 32.Любомир Божинов, 21.Мариян Огнянов, 17.Румен Руменов , 8.Николай Дюлгеров (Христов), 7.Иван Вълчанов
Резерви: 12.Стоян Колев, 10.Кристиян Парашкевов, 89.Станислав Маламов, 19.Михаел Орачев, 11.Атанас Чепилов, 15.Живко Петков, 91.Венцислав Христов
Треньор: Христо Янев