Лидерът в "Б" група Дунав представи официално състава, на който ще разчита през пролетния полусезон, за да върне "драконите" в елита след четвърт век изгнание сред ниските ешелони. Това се случи с контролата срещу третия в Северозападната "В" група Етър (Велико Търново) на Градския стадион в Русе, спечелена от домакините с 3:2.

Преди началото на двубоя с минута мълчание, която се смеси с ръкопляскания, бе почетена паметта на големия защитник, легендата на България и "болярите" Трифон Иванов, който почина след масивен инфаркт на 13 февруари.

В негова чест агитката на домакините опъна и специално изготвен за целта банер.

Дунавци бяха по-активни в началото. Гостите обаче се възползваха от всеки удобен случай за контраатака. При една подобна Петър Димитров наказа грешка в русенската отбрана с точен удар от границата на наказателнто поле за 0:1 в 15-ата минута.
Играта се поизнерви и след няколко по-твърди единоборства бяха извършени две принудителни смени в състава на Етър, а Михаил Милчев от домакините получи червен картон. По-късно на негово място в игра се появи Йордан Димитров.

Все пак "драконите" успяха да се поокопитят и изравниха в края на първото полувреме. Георги Чакъров бе най-съобразителен при центриране в полето на великотърновския тим и прати топката с глава в десния ъгъл на вратата за 1:1 в 45-ата минута.

Втората част започна с дунавски атаки. Още при една от първите след почивката Чакъров бе повален в наказателното поле от вратаря Петков и главният рефер Борис Попов отсъди дузпа. Зад топката застана Диян Димов, който не сгреши за 2:1 в 47-ата минута.

В 62-ата минута Ивайло Раденцов завъртя по блестящ начин пряк свободен удар в десния ъгъл на противниковата врата и направи 3:1 за домакините. До края русенският тим диктуваше темпото и дори пропусна с лека ръка на няколко пъти да увеличи аванса си. Вместо това "болярите" намалиха за 3:2 с втори гол на Петър Димитров.

Първенството на "Б" група се подновява на 27 февруари, когато дунавци приемат Нефтохимик на Градския стадион в Русе.

Дунав: Мартин Луков (46 мин. - Станислав Антонов), Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Михаил Милчев ч.к. (36 мин. - Йордан Димитров), Диян Димов, Янислав Иванов (20 Мин. - Ивайло Раденцов), Бранимир Костадинов (82 мин. - Ангел Здравчев), Николай Колев, Георги Чакъров (65 мин. - Светослав Читаков), Мирослав Будинов

Етър: Цветомир Цанков (35 мин. - Ивайло Петков), Иван Скерлев (38 мин. - Благовест Ангелов), Ивайло Русев, Михаил Минков, Мартин Николов, Стефан Христов (60 мин. - Николай Николаев), Радослав Анев, Жулиен Бенков (46 мин. - Джихад Кямил), Любомир Генчев, Явор Генчев (64 мин. - Иван Петков), Петър Димитров

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "Б" група - ТУК !!!

Kласиране, програма и резултати в четирите "В" групи - ТУК !!!