Дунав е договорил завръщането в Русе на плевенския вратар Станислав Антонов, който още тази вечер ще се включи в заниманията на тима.

Дунав излиза срещу втория отбор на шампиона Лудогорец в Разград при завръщането си в професионалния футбол. Това стана ясно след тегления жребий за първенството на "Б" група за сезон 2015/2016 в София. Според обявената програма новия сезон във втория ешалон трябва да стартира на 25 юли.

В шампионата ще участват 16 отбора, като единствено победителят получава директна промоция за "А" група, а заелият второто място ще играе плейоф с предпоследния от елита. Последните четири състава в крайното класиране изпадат в аматьорския футбол.

"Програмата си е каквато е. Така или иначе ще трябва да играем срещу всички. Не трябва да ни плаши това, че срещаме Лудогорец 2 и Литекс 2 в началото, а напротив - да ни мотивира още повече за добър старт на сезона", коментира старши треньорът на Дунав Веселин Великов.