Представителният мъжки отбор на Дунав (Русе) направи 1:1 с румънския Виторул в контрола, която се игра в Букурещ. В този мач треньорът Веселин Великов не можа да разчита на част от основните си футболисти. Радосвет Христов започна на вратата, а пред него в центъра на защитата бяха Михаил Милчев и Мартин Димов. На десния бек бе Николай Парнаров, а отляво Мартин Иванов. В полузащитата и нападението действаха Диян Димов, Светослав Читаков, Андреас Васев, Динко Станчев, Николай Колев и Йордан Димитров. В течение на мача в игра се появиха още Цветомир Цанков, Александър Къснеделчев и помощник-треньорът Людмил Киров.

Въпреки това русенският състав бе по-активен от домакините и можеше да си подсигури успеха още през първата част. Вместо това Дунав откри резултата едва в 72-ата минута, когато точен бе Андреас Васев. Пет минути преди края обаче румънският състав изравни и двубоят приключи 1:1.

"Доволен съм от играта и старанието на всички. По-голяма част от момчетата играха два пъти по 90 минути за три дни. Дадохме почивка на някои от основните футболисти, за да са на линия за важните мачове през сезона", коментира треньорът на дунавци Веселин Великов. Следващата контрола на отбора е на 18 февруари, сряда, в Плевен - срещу местния Спартак.

Междувременно тимът на Дунав, воден от Емил Иванов записа днес също 1:1 срещу Лудогорец в Елитната юношеска група до 17 г. Младите "дракони" поведоха в началото на второто полувреме с гол на Мартин Филипов, а лудогорци изравниха 15 мин. преди края.

"Доволен съм. Стояхме много добре тактически. Момчетата изпълниха всички задачи, които им бях поставил. Физически също сме много по-добре отколкото през есента. Смятам дори, че до 1-2 мача ще сме още по-добре в тази фаза. Вижда се, че можем да вземем точки и от лидерите в групата, което ни липсваше през есента", сподели Иванов.