Дунав победи с 1:0 Поморие в дербито между първия и втория в "Б" група и направи много важна крачка към завръщането в елита. Двубоят от 20-ия кръг се игра пред повече от 3000 зрители на Градския стадион в Русе. За Дунав това е втори успех над поморийци през сезона. Русенци се откъсват на върха и вече имат 45 точки, с 5 повече от преследвачите от Поморие.

Останалите преследвачи на Дунав се издъниха днес - Локомотив (Горна Оряховица) взе само точка от Локомотив (Мездра) - 1:1, четвъртият Оборище (Панагюрище) падна с 1:2 в Банско, а петият Созопол загуби с 0:1 от Пирин (Разлог).

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!

Дунавци започнаха по-добре срещу Поморие. Антон Огнянов пропусна да поведе още в първите минути, но стражът на гостите Янко Георгиев спаси. В 13-ата минута пък поморийци като по чудо запазиха вратата си суха. Центриране и разбъркване в малкото наказателно поле, бяха последвани от няколко удара, най-близо до попадение бе рожденикът днес Мартин Ковачев, но Георгиев отрази.

Спорни съдийски изяви предизвикаха напрежение на терена и по трибуните малко по-късно. Мирослав Будинов овладя топката и бе съборен от бранител на съперника, но главният рефер Никола Попов прецени, че няма достатъчно предпоставки за отсъждане на дузпа.
След почивката „драконите“ отново тръгнаха в атака. Будинов засече центриране отдясно, но ударът му срещна дясната греда. Няколко минути по-късно и Огнянов стреля отблизо, но Георгиев спаси.

В 60-ата минута отново Будинов бе най-съобразителен в наказателното поле на Поморие, овладя топка и разстреля отблизо Георгиев за 1:0. В 66-ата минута обаче след сблъсък в центъра на терена реферът Попов показа за втори път жълт картон на Ковачев и бранителят на Дунав бе принуден да напусне игра.

Няколко минути по-късно обаче съдията дори не отсъди нарушение, след като Будинов бе нокаутиран на границата на наказателното поле от Янко Георгиев. В края Огнянов, Будинов и Раденцов пропуснаха да удвоят, а в последните минути и русенският вратар Мартин Луков се наложи да се намесва. Резултатът обаче остана непроменен.

ДУНАВ - ПОМОРИЕ 1:0
1:0 Мирослав Будинов (60)

Дунав: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (53 мин. - Ивайло Раденцов), Юлиан Ненов (69 мин. - Петър Патев), Антон Огнянов, Георги Чакъров (63 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов

Поморие: Янко Георгиев, Ахмед Ахмед (70 мин. - Димитър Попов), Георги Петров, Деян Лозев, Живко Илиев (64 мин. - Стефан Стаматов), Кирил Георгиев, Любомир Божинов, Милен Танев (75 мин. - Даниел Стаматов), Михаел Орачев, Христо Лемперов, Яни Пехливанов

"Б" ГРУПА - 20 КРЪГ

12 март 2016 г . (събота), 15:30 часа
Спартак (Плевен) - Литекс II 1:2
0:1 Густаво Кулма (33), 0:2 Иван Горанов (70-дузпа), 1:2 Григор Долапчиев (75-дузпа)

Пирин (Разлог) - Созопол 1:0
1:0 Костадин Аджов (27)

Дунав (Русе) - Поморие 1:0

Добруджа - Ботев (Гълъбово) 1:1
1:0 Владимир Айтов (12), 1:1 Реджеб Халил (65)

Локомотив (Мездра) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
1:0 Владислав Златинов (23), 1:1 Иван Пенев (28)

Банско - Оборище (Панагюрище) 2:1