Дунав се нуждаеше от обрат за успеха с 2:1 като гост на Монтана в среща от 23-ия кръг на Първа лига. Стивън Петков изведе домакините напред в началото на второто полувреме, но с голове на Будинов от дузпа и Муйеци, русенци се поздравиха с трите точки.

През първата част гостите бяха по-дейният отбор на терена и създадоха няколко добри ситуации за гол. С пропуски за русенци се отличиха обаче Бирсент Карагерен, Мирослав Будинов, Бранимир Костадинов и Диян Димов. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Противно на логиката след подновяваването на играта Монтана излезе напред в резултата при първата си добра атака. Влезлият като резерва Стивън Петков беше изведен зад отбраната на "драконите" и със силен диагонален удар прати топката във вратата на Антонов.

Попадението не притесни играчите на Дунав, които продължиха да атакуват и в 68-ата минута изравниха. Точен от дузпа бе Мирослав Будинов, отсъдена за нарушение на Бамба срещу него. Само  пет минути по-късно русенци стигнаха до пълен обрат. Юли Ненов центрира към Муйеци, който след удар по земя с десния крак оформи крайния резултат в мача.

Дунав дели излезе на четвъртата позиция с 35 точки, колкото има и Черно море. Монтана е последен с 12 пункта.

МОНТАНА - ДУНАВ 1:2
1:0 Петков (58), 1:1 Будинов (68 д), 1:2 Муйеци (73)

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 12.Корин Брокс Миид, 17.Блажо Игуманович , 29.Диарасуба Бамба , 2.Марко Яколич, 21.Даниел Гаджев, 25.Костадин Дяков (46Ивеля), 11.Андреас Васев (55Петков ), 5.Бирахим Сар, 7.Даниел Геновм 22.Сергей Георгиев, 20.Петър Атанасов (77Ат. Илиев)
Резерви: 1.Евгени Александров, 24.Сантяго Вияфане, 4.Антони Иванов, 26.Джордже Ивеля, 19.Юлиян Чапаев, 16.Стивън Петков, 9.Атанас Илиев
Треньор: Атанас Джамбазки

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 22.Михаил Милчев, 23.Христофор Хубчев, 21.Олексей Ларин, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов (79Джалилов), 6.Самир Аясс (66Муйеци ), 7.Бирсент Карагарен, 9.Мирослав Будинов , 77.Бранимир Костадинов (61Ненов)
Резерви: 1.Мартин Луков, 3.Марио Петков, 66.Искандар Джалилов, 8.Ивайло Раденцов, 32.Стефан Митев, 94.Юлиян Ненов, 99.Ндуйе Муйеци
Треньор: Веселин Великов

Съдия: Тихомир Алексов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка