Дунав (Русе) се завърна в "А" група след 25 години лутане в долните дивизии. "Драконите" врътнаха 2:2 при гостуването си на Пирин (Разлог) в среща от 28-ия кръг на "Б" група, но благодарение на загубата на втория Поморие с 1:2 от Септември (Симитли), си осигуриха място в елита. Два кръга преди края на шампионата дунавци са на първото място с 8 точки преднина пред отбора от морския град.

През първата част русенци допуснаха две попадения след груби грешки в защита. През втората част гостите се активизираха и застрашиха на няколко пъти вратата на домакините. В крайна сметка Ивайло Раденцов успя да върне едно попадение след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, а в последната минута Мартин Ковачев направи 2:2, с което оформи крайния резултат.

В следващия кръг на от първенството на "Б" група „драконите“ приемат отбора на Верея (Стара Загора) на 21 май, събота, от 18:00 ч. на Градския стадион в Русе.